Szkoły Liderek przepis na sukces.

Konferencja Smakuj życie pozwoliła uczestnikom delektować się wiedzą i inspiracją z muzycznym aromatem. Organizatorkom zaś poczuć trud organizacji dużego przedsięwzięcia zaprawiony smakiem zwycięstwa.

Czy można połączyć motywujące wykłady z dietetycznym poczęstunkiem, koncertem i jednocześnie wspomóc kilka fundacji? Można!

Takie obfite menu zaproponowały uczestniczkom wydarzenia adeptki obecnej edycji Szkoły Liderek – studium przedsiębiorczości dla kobiet.

Smakuj Życie to akcja społeczna połączona z konferencją. Stanowi zwieńczenie 6-miesięcznego kursu, podczas którego uczyły się i praktykowały drogę do własnego biznesu jej organizatorki – Sylwia Olczak, Marta Skrok oraz Małgorzata Wydmańska. To właśnie one ten koktajl nam zaserwowały! Zestaw prelekcji zapoczątkowała Joanna Sławińska wykładem pt.: Jaką historię opowiadasz o swoim życiu? Przedstawiając własny przykład pokazała nam, w jaki sposób sami kreujemy swój świat. Nie jesteśmy niezależni od wypadków, chorób czy śmierci bliskich, ale to czy będą to tragedie życiowe czy też historia o tym, jak żyjemy dalej i czy czerpiemy radość z życia – zależy od nas. A to daje nam energię i poczucie wartości.

Kamila Kubiak poczęstowała nas prelekcją pt.: Ludzie sukcesu żyją tu i teraz, a Ty, czy wiesz jak to zrobić? Aby jeszcze bardziej uświadomić nam, jak wielkie znaczenie ma myślenie, przedstawiła m.in. związek naszych myśli z hormonami wydzielanymi w mózgu. Był to też dzień debiutu jednej z adeptek Szkoły Liderek – Małgorzaty Wydmańskiej, która pierwszy raz poprowadziła dla tak dużej ilości osób trening uważności empatycznej.  Były to delikatne i soczyste jak owocowy mus ćwiczenia, które poprawiają jakość naszego słuchania innych, a także samych siebie.

Oprócz wykładów był też moment dla ciała i duszy za sprawą cateringu dietetycznego SpokoBox i ich zdrowych przekąsek. Założycielka firmy – Anna Szczypek – jednocześnie kolejna prelegentka, na przykładzie swojego biznesu dała poczuć słuchaczkom słodko-gorzki smak prowadzenia własnej działalności. Dźwiękami nakarmiła nasze zmysły Iwona Manista-Kutryś podczas swojego koncertu, a zdjęcia fotografki z firmy New You stały się dla uczestniczek gorącą pamiątką z tej imprezy. Egzotycznym daniem okazał się wywiad z Beatą Pawlikowską. To osoba, której nie trzeba przedstawiać! Beata opowiedziała historię o tym, jak stanęła oko w oko z jaguarem, jak ważna jest w życiu odwaga oraz w jaki sposób znaleźć pasję. A raczej… jak pasja znajduje nas, kiedy po prostu działamy – interesujemy się różnymi aktywnościami oraz inspirujemy tym, co przynosi nam życie oraz inne osoby. Wywiad zakończył się gromkimi oklaskami oraz długą kolejką po lukrowane autografy.

Wisienkę na torcie stanowiło charytatywne zaangażowanie uczestniczek. Udało się uzbierać prawie 900 zł na Fundacje Puszka z Częstochowy oraz Viva – Schronisko w Korabiewicach! Zaprezentowały się także dwie inne  – SMA (www.fsma.pl), która pomaga chorym na rdzeniowy zanik mięśni i ich rodzinom oraz Stowarzyszeniu Mówimy NIEboRAKOWI (mowimynieborakowi.pl), które polega na finansowaniu peruk dla dzieci po chemioterapii. (Jeśli poczułaś chęć, dołóż swoją cegiełkę!)

Pomimo tak obfitego i różnorodnego menu spotkanie przebiegło harmonijnie, a uczestniczki, oprócz wysłuchania wykładów, miały czas na degustację poczęstunku i oczywiście kobiecą rozmowę w trakcie przerwy. Wszystko to wydarzyło się 2 marca 2019 r. w Centrum Łowicka w Warszawie. Ja też tam byłam, miód i wino piłam. Życia posmakowałam.

A organizatorki, Sylwia i Gosia, krótko po wydarzeniu napisały tak:

SYLWIA: Kochani,  #Smakujżycie okazało się magicznym i przepięknym wydarzeniem. To wielki krok i sukces w moim życiu, z którego jestem ogromnie dumna, a także wdzięczna osobom, które mi w tym pomogły i pojawiły się na mojej drodze  #szkolaliderek Katarzyna Dziubalka oraz wszystkie Liderki.

GOSIA: Jestem mega wdzięczna, dumna i podekscytowana…
Dziękuję cudownym kobietom z naszej drużyny organizatorskiej.
Wszystkim koleżankom ze Szkoła Liderek  i pomysłodawczyni Katarzyna Dziubalka.

Chcesz poznać miejsce, które wyzwala taką inicjatywę i zaangażowanie, dołączyć do grona aktywnych kobiet? Aplikuj na www.szkolaliderek.pl

 _____________

Szkoła Liderek to unikatowe studium przedsiębiorczości. Każdego roku 16 wybranych kobiet ma okazję w przyjaznym środowisku:

  • szlifować swoje talenty,
  • stać się bardziej przedsiębiorczymi,
  • odkrywać swój potencjał biznesowy oraz
  • nawiązywać wartościowe kobiece relacje.

Studium składa się z 5 zjazdów (10 dni), sesji mentoringowo-coachingowych oraz unikalnego projektu autorskiego, który uczestniczki realizują podczas programu.

Misją Szkoły jest wspieranie kobiet w stawaniu się liderkami własnego życia, czyli osobami wychodzącymi z inicjatywą i realizującymi własne pomysły.

Najbliższa edycja rusza 24 października 2020 r.